Spotkanie branżowe „Współpraca i doświadczenia Polskich Marek Turystycznych”

Zapisy na to wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęły.
Bartłomiej Barski
Sopocka Organizacja Turystyczna - od ponad 15 lat zawodowo związany jest z branżą turystyczną. Przygodę z turystyką rozpoczął w Gdańskiej Organizacji Turystycznej, w której kilka lat pełnił tam funkcję Menedżera Pionu Operacyjnego & Convention Bureau, co wiązało się z reprezentowaniem Miasta Gdańska i Visit Gdańsk podczas targów turystyki biznesowej, wydarzeniach b2b, konferencjach branżowych oraz w międzynarodowych organizacjach. Od maja 2022 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Sopockiej Organizacji Turystycznej. Wraz z zespołem realizuje szereg działań i kampanii promocyjnych, wskazujących na całoroczną ofertę kurortu Sopot, zarówno w kontekście turystyki indywidualnej jak i biznesowej. Dzięki jego staraniom, w 2024 roku Sopot uzyskał, w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną, tytuł Polskiej Marki Turystycznej, a jej zarządcą została Sopocka Organizacja Turystyczna. Jest członkiem Rady Przedsiębiorczości przy Prezydencie Miasta Sopotu. Prywatnie biegacz amator, fan klocków LEGO oraz trener dziewczęcej drużyny w akademii piłkarskiej APAD Gdańsk.
Marcin Pałach
Ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem w marketingu miejsc, public relations oraz zarządzaniu w turystyce. Od 2003 roku pełni funkcję Dyrektora Tarnowskiego Centrum Informacji (TCI) – wielokrotnego laureata tytułu najlepszego centrum informacji turystycznej w Polsce. Jest Prezesem Zarządu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej (TOT), w ramach której koordynował regionalne projekty unijne o wartości ok. 30 mln zł. Zasiada również w Zarządzie Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), którego był wieloletnim przewodniczącym. Doświadczony szkoleniowiec i wykładowca z zakresu marketingu terytorialnego. Współautor sukcesu projektu enoTARNOWSKIE, wyróżnionego tytułem „Polska Marka Turystyczna”. Laureat wyróżnienia „Małopolska Osobowość Turystyki 2015”, odznaczony odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”. Dwukrotnie notowany na liście „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”. Przewodnik turystyczny.
Ewa Banaszczuk–Kisiel
Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Torunia, od ponad 20 lat związana z promocją miasta i rozwojem turystyki. Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła także studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej i public relations. W latach 2014–2024 kierowała Wydziałem Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, a obecnie stoi na czele Biura Rozwoju Turystyki. Jest prezeską Ligi Miejsc Światowego Dziedzictwa w Polsce oraz członkinią Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Odpowiadała za realizację licznych kampanii promocyjnych miasta, rozwój współpracy międzynarodowej Torunia oraz organizację prestiżowych wydarzeń kulturalnych, turystycznych i oficjalnych. Współtworzyła działania związane m.in. z Rokiem Kopernika, rocznicami wpisu Torunia na listę UNESCO, obchodami 100-lecia powrotu Torunia do Wolnej Polski czy Zjazdem Miast Nowej Hanzy. W 2019 roku odpowiadała za pozyskanie dla Torunia tytułu Polska Marka Turystyczna. W swojej pracy łączy doświadczenie w zakresie promocji, komunikacji i współpracy międzynarodowej z praktycznym podejściem do rozwoju nowoczesnej turystyki miejskiej. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.